План выставачнай дзейнасці ГА «БСМ» на 2021 год
УП «Рэспубліканская мастацкая галерэя (Палац мастацтва), вул. Казлова, 3, г. Мінск

М

ЗАЛА ЖЫВАПІСУ

ЗАЛА ГРАФІКІ

ЗАЛА ДПМ

«АРТ ПАРТАЛ»

ЗАЛА № 2

«АРТ Беларусь»

1

КАМЕРЦЫЙНАЯ ВЫСТАВА

 

 

2

«Лаўрэаты і прызёры 1 трыенале жывапісу, графікі і скульптуры» 29.03 – 11.04

Сумарэва Кацярына
Гран-пры 1 Трыенале Ж/Г/С
25.01 – 07.02

Журавовіч Ларыса (55 год)
25.01 – 07.02

25.01 – 07.02

 

 

3

КАМЕРЦЫЙНАЯ ВЫСТАВА

 

 

«ROMAN MMXXI» /секцыя скульптуры/
Рэспубліканская выстава скульптуры
(курат: Аганаў С.Вайніцкі П.Арцімовіч І.)
29.03 – 11.04

«АДРАДЖЭННЕ-21»
Юбілейная ХХХ выстава секцыі «Пагоня»
(Піскун Ю.Свентахоўскі Ус.Марачкін І.)
29.03 – 11.04

«АДРАДЖЭННЕ-21»
Юбілейная выстава секцыі «Пагоня»
(Піскун Ю.Свентахоўскі Ус.Марачкін І.)
29.03 – 11.04

«ЧАТЫРЫ ЧВЭРЦІ» (куратар — Калтыгін В.)
29.03 – 11.04

29.03 – 11.04

29.03 – 11.04

4

КАМЕРЦЫЙНАЯ ВЫСТАВА

 

 

5

Савіч Ул., Савіч А., Канавалаў А.
(куратары: Савіч У., Савіч А.)
03.05–16.05

«4 па 50»
Гардзіёнак І. Татарнікаў П.
Шэмет С. Шаппо А. (50 год)
03.05 – 16.05

«4 па 50»
Гардзіёнак І. Татарнікаў П. Шэмет С. Шаппо А. (50 год)
03.05 – 16.05

Гресь Александр Еф.
(70 год)
03.05 – 16.05

«Дом графікі» памяці Малаткова Д.В.
(куратар — Пятушкова С.)
03.05 – 16.05

03.05 – 16.05

«АРТ – МІНСК» Рэспубліканская выстава 17.05 – 13.06

«АРТ–МІНСК»

 

6

«ЛАБІРЫНТ» /сек. жывапіс/
(курат: Ганчарук Касцючэнка Карпенков)
Рэспубліканская выстава
14.06 – 27.06

«ЛІТАРТ-СВАБОДА!» /сек. граф. дыз./  
(курат: Мацур Г. Тарэеў Ю. Саркісаў С.)
Рэспубліканская выстава
14.06 – 27.06

 «МОСТ» /Фота-Арт фестываль/
(куратар — Мельнікава Г.)
Рэспубліканская выстава
14.06 – 27.06

Грышук Леанид
70 год, выст. памяці (куратар — Драздоў Г.)
+375 29 7635810 Алена (д.)
14.06 – 27.06

14.06 – 27.06

14.06 – 27.06

7

«МАНУМЕНТ» /секцыя МДМ/ (куратар — Зенько В.)
Рэспубліканская выстава
28.06 – 11.07

Нудноў Валянцін
(60 год)
28.06 – 11.07

Клімушка Уладзімір
(50 год)
28.06 – 11.07

«АРТЕЛЬ»
памяці Малішеўскага С.А.
(куратор Несцераў Г. А.)
28.06 – 11.07

28.06 – 11.07

28.06 – 11.07

«НЯМІГА-17»
(куратар – Паграноўскі М.Маліноўская)
12.07 – 25.07

«КАЛЯ НУЛЯ» /Віцебская АА “БСМ”/ (куратар — Мяснікова К.)
12.07 – 25.07

«ТРЭЦЯЯ ПЛЫНЬ» /Віцебск/
(куратар — Мядзведскі Л.)
12.07 – 25.07

«КАЛЯ НУЛЯ» /Віцебск/
(куратар — Мяснікова К.)
12.07 – 25.07

12.07 – 25.07

12.07 – 25.07

8

«ГРОДНА» /Гродненская АА “БСМ”/
(куратар — Сільвановіч І.?)
26.07 – 08.08

«ПЛАСТ 2021»
(куратар — Шаранговіч Н. Семашка В.)
26.07 – 08.08

Гардзіенка Уладзімір
(85 год)
26.07 – 08.08

Лышчык Аляксандр
(70 год) выст. памяці
(куратар: Арцімовіч І.)
26.07 – 08.08

26.07 – 08.08

26.07 – 08.08

КАМЕРЦЫЙНАЯ ВЫСТАВА

 

 

9

КАМЕРЦЫЙНАЯ ВЫСТАВА

Бацюкова Марына
(60 год)
00.09–00.09

 

10

«ВОСЕНЬСКІ САЛОН» Рэспубліканская выстава 00.00 – 00.00

 

11

КАМЕРЦЫЙНАЯ ВЫСТАВА

 

 

1 ТРЫЕНАЛЕ КАНЦЕПТУАЛЬНАГА МАСТАЦТВА «CONCEPT-21» Рэспубліканская выстава,
«ПА-ЗА РАМАКАМІ» выставачны праект з удзелам работ з фондаў ГА «БСМ» (беларускі авангард 60х-90х гг.)
18.11 – 16.12

 

 

12

 

КАМЕРЦЫЙНАЯ ВЫСТАВА